Linux LPI

Serdecznie zapraszamy na kurs Linux LPI. Zapisy do dnia 31.10.2017

Plakat1-lpi

Terminy spotkań zostaną ustalone na spotkaniu organizacyjnym.

Formularz do zapisania się na kurs LPIC1-LPIC2.

Osoby zainteresowane kursem prosimy o wypełnienie formularza.

 

Karta Zgłoszenia na Szkolenie Akademia LPI

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w Karcie zgłoszenia przez Politechnike Białostocką zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w zakresie niezbędnym do organizacji szkolenia.
 

Weryfikacja

LAAP

Politechnika Białostocka  nawiązała współpracę z LPI na zasadzie partnerstwa autoryzowanego w lutym 2013 r. jako jedna z pierwszych uczelni wyższych w Polsce. Linux Professional Institute oferuje specjalny program partnerski dla szkół i uczelni, który jest gwarancją wysokiej jakości szkoleń linuksowych, dzięki wykorzystaniu wykwalifikowanych, certyfikowanych instruktorów LPI oraz najwyższej jakości materiałów szkoleniowych. W ramach akademickiego programu partnerskiego LPI AAP

(LPI Approved Academic Partner) szkoły i uczelnie wyższe korzystają ze znacznych korzyści, m.in. materiały szkoleniowe dostępne są dla studentów bezpłatnie a ceny egzaminów LPI są dla studentów niemal o połowę niższe niż na rynku komercyjnym.

Jesteśmy bardzo zainteresowani promocją rozwoju kariery naszych studentów w kierunku Linuksa na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Partnerstwo z LPI umożliwi studentom poszerzenie swojej wiedzy z dziedziny systemów operacyjnych oraz administrowania nimi. Ukończenie kursów specjalistycznych, takich jak LPIC, najlepiej potwierdzone uzyskaniem międzynarodowych certyfikatów, powinno ułatwić znalezienie pracy, nie tylko na rynku krajowym. Z naszych obserwacji wynika, że oprogramowanie open source cieszy się coraz większa popularnością wśród studentów i mamy nadzieję, że w przyszłości będą przyczyniali się do jego popularyzacji, a nawet rozwoju.

W najbliższym czasie Politechnika Białostocka uruchomi pierwsze szkolenia autoryzowane przygotowujące do egzaminu i certyfikacji LPI z poziomu LPIC-1, dla młodszych administratorów systemów Linuks.

Linux Professional Institute wspierany jest na całym świecie przez firmy sektora IT, klientów korporacyjnych, społeczności zawodowe, jednostki rządowe i środowiska naukowe. Program certyfikacyjny LPI jest rozpowszechniany poprzez sieć programów partnerskich na pięciu kontynentach i jest dystrybuowany w wielu językach w ponad 5 tys. centrach egzaminacyjnych. Od roku 1999, LPI przeprowadził ponad 320 tys. egzaminów i wydał ponad 120 tys. certyfikatów LPIC na całym świecie. Od stycznia 2011 roku LPI posiada swoje przedstawicielstwo w Polsce.

O Linux Professional Institute:

Linux Professional Institute tworzy globalne ramy, nadaje kierunki i świadczy usługi mające na celu ulepszenie i rozwój kariery zawodowej na całe życie w zakresie Linuksa i Open Source. Utworzony jako międzynarodowa organizacja non-profit we wrześniu 1999 r. przez społeczność linuksową, Linux Professional Institute jest rozpoznawalnym liderem na rynku certyfikacji specjalistów ds. Linuksa i Open Source. LPI jest aktywne w zakresie promocji Linuksa i ruchu Open Source poprzez partnerstwa strategiczne, sponsoring, innowacyjne programy i działalność na rzecz społeczności linuksowej.

 

LPIC

Szkolenie przygotowuje do egzaminów i korzysta z programu Linux Professional Institute. LPI jest międzynarodowym liderem w upowszechnianiu profesjonalnego wykorzyst

ania Linuksa oraz programów Open Source. Certyfikaty LPIC (Linux Professional Institute Certification) są obecnie jedynymi niezależnym od dystrybucji, zaawansowanymi certyfikatami z Linuxa, który można zdawać w warunkach i na surowych zasadach egzaminów typu Cisco, Adobe czy Microsoft.

Certyfikaty

Na każdy z trzech certyfikatów LPIC przypadają dwa egzaminy zdawane w Autoryzowanym Centrum Egzaminacyjnym PearsonVUE (aby uzyskać LPIC-1 należy zdać dwa egzaminy). Egzaminy przeprowadzane są na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.

Szkolenie

Solidnie opracowany program, trzy poziomy certyfikatów (od LPIC-1 do LPIC-3) oraz wysoki ich poziom – powodują duże zainteresowanie zarówno wśród przedsiębiorstw wykorzystujących technologie IT jak i profesjonalistów podnoszących kwalifikacje.

Informacja o Certyfikatach LPI